Liga 1: Lion bolji od Gengama, maestralni Fekir

nedelja 10.09.2017.
19:07

Fudbaleri Olimpik Liona slavili su na svom terenu protiv Gengama u petom kolu francuskog šampionata.

Beta/AP Photo/Laurent Cipriani

Izabranici Bruna Ženesija slavili su na "Olimpik Lion Parku" rezultatom 2:1 (1:0).

Poveli su golom Marijana Dijaza u 19. minutu, bivši fudbaler Reala postigao je tako svoj četvrti pogodak u francuskom šampionatu. Više o Dijazu i njegovom pogotku OVDE.

Do kraja prvog dela igre nije bilo golova, a nakon 25 minuta igre u nastavku gosti poravnavaju.

Iskusni Etjen Dido je centrirao sa desne strane, odlično je skočio Tiram i glavom matirao nemoćnog Entonija Lopesa.

Ipak, manje od 60 sekundi kasnije, Nabil Fekir dobija loptu pred kaznenim prostorom Gengama, uspeva da obiđe čuvara, namesti se na udarac i vrati prednost svojoj ekipi.

Do kraja nije bilo promene rezultat, Lion je sada treći na tabeli sa 11 bodova, dok je Gengam 12. sa šest osvojenih bodova.