Liga 1 - I Lion bolji od Monaka!

petak 12.09.2014.
23:10

Monako nastavlja da se muči na početku nove sezone, doživeli su još jedan poraz, ovoga puta od Liona sa 2:1.

Beta/AP Photo/Vadim Ghirda

U derbiju kola i prvoj utakmici ovog vikenda Lion je savladao Monako sa 2:1 i tako naneo 3. poraz ekipi koja je prethodne sezone bila u konkurenciji za titulu.

Monako ostaje tako na samo jednoj pobedi protiv Nanta u trećem kolu i na samo četiri boda nakon pet odigranih mečeva.

Ujednačeno prvo poluvreme, Monako i Lion su imali par poluprilika da bi domaćini sa Žerlana uspeli da prvi načnu mrežu. Fekir je bio strelac na asistenciju Malbanka, igrao se 30. minut.

Ipak, samo 10 minuta je trebalo gostima da preko Okamposa izjednače rezultat, tako da se sa nerešenim rezultatom otišlo na odmor.

I drugo poluvreme je bilo ujednačeno kao i prvo, ali ovoga puta sa različitim ishodom.

Lion je uspeo da iskoristi jednu od svojih šansi i da u 73. minutu savladaju golmana Subašića. Strelac je bio Toliso, koji je i postavio konačan rezultat.