Liga 1 - Di Marija drži PSŽ u trci

petak 14.04.2017.
22:50

Fudbaleri Pari sen Žermena slavili su na gostovanju ekipi Anžea, na premijeri 33. kola francuskog šampionata.

EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON

Izabranici Unaja Emerija slavili su na "Žan Bovan" stadionu u Anžeu rezultatom 0:2 (0:1).

Nakon nekoliko poluprilika na obe strane, Mangani je u 27. minutu srušio jednog fudbalera PSŽ-a na oko 25 metara od svog gola, a odgovornost za izvođenje slobodnjaka preuzeo je Anhel Di Marija.

Argentinac je sjajno izveo prekid, lopta je prohujla pored desne stative i završila iza leđa golmana domaće ekipe, koji nije imao šansi.

Domaćin je pred sam kraj prvog dela igre stigao do poravnanja preko Ekambija, ali je njegov pogodak poništen zbog faula koji je načinio.

U nastavku nekoliko izmena na obe strane, solidnu šansu je imao Anže u 67. minutu preko Santamarije, ali je fudbaler domaćeg sastava za malo bio neprecizan.

Igrao se 84. minut, kada je nakon sjajne akcije Lukasa Mure i Kavanija, Di Marija izbio sam pred golmana domaće ekipe, Argentinac je rutinski obavio posao i povisio na 0:2.

Do kraja nije bilo promene rezultat, PSŽ se izjednačio sa Monakom na čelu tabele, ali ima i utakmicu više.