nedelja 05.02.2017.
23:03

Fudbaleri Sent Etjena savladali su na svom terenu velikog rivala Olimpik Lion, u okviru 23. kola francuskog šampionata.

Beta/AP Photo/Laurent Cipriani

Domaćin je pitanje pobednika na "Žofri-Žišaru" rešio u prvih 20 minuta susreta, na kraju je bilo 2:0 (2:0), Lion je sve dalje od mesta koje vodi u Ligu Šampiona.

Nakon samo devet minuta igre domaćin je poveo, strelac je bio Kevin Mone-Pake.

Pogrešili su fudbaleri gostujućeg sastava, Mone-Pake je došao do lopte, vratio je Saiveu, bivši igrač Njukasla i Bordoa mu je odmah vratio a ovaj pronalazi put do mreže Entonija Lopeza.

Samo 13 minuta kasnije, Sent Etjen je udvostručio prednost, strelac je bio Roman Hamuma.

Odlično je istrčao ofanzivac domaćeg sastava, izbio je sam pred golmana Liona, obišao ga i zatresao nebranjenu mrežu.

Do kraja nije bilo golova, a fudbaleri Liona su se snašli kako da udare svoj pečat na ovaj susret. Najpre je Gezal dobio drugi žuti karton u drugom minutu sudijske nadoknade, da bi Korentin Toliso samo minut kasnije zbog katastrofalnog starta dobio direktno isključenje.

Lion ostaje četvrti sa 37 bodova, dok je Sent Etjen odmah iza njih sa bodom manje.