Liga 1 - Bordo zauzeo čelo tabele!

Autor: Boban Filipović
subota 10.09.2016.
19:05

Iznenađenje na prvoj utakmici subotnjeg programa petog kola francuskog šampionata odigranoj u Lionu.

Beta/AP Photo/Laurent Cipriani

'Lavovi' su poveli već u drugom minutu protiv 'Žirondinaca' golom Kalulua, ali su do kraja meča primili čak tri komada.

Malkom je izjednačio u 33. minutu, pri rezultatu 1:1 se otišlo na veliki odmor i taj rezultat bio je na snazi sve do dvadesetak minuta pre kraja meča.

Ključni momenat utakmice zbio se u 67. minutu kada su domaći ostali sa desetoricom zbog isključenja Maksima Gonalona.

Pod novonstaalim okolnostima Bordo je već četiri minuta kasnije materijalizovao prednost, Sertik je pogodio za preokret.

Sve dileme oko konačnog iskoda rešio je Žeremi Menez, koji u 90. minutu postavlja konačnih 1:3.

'Žirondinci' su trenutno prvi na tabeli sa 9 bodova, ma da će nekolicina ekipa biti u prilici da ih odatle potisnu.

Olimpik Lion je nakon dva uvodna trijumfa vezao drugi poraz.