Leverkuzen u Gelzenkirhenu slavio golom u 89. minutu!

nedelja 11.12.2016.
19:26

Bajer je slavio u 15. kolu Bundeslige, na nezgodnodnom gostovanju u Gelzenkirhenu.

BETA/AP Photo/Frank Augstein

Slavili su "Farmaceuti" na "Veltins Areni" mininalnim rezultatom 0:1, čovek odluke bio je iskusni Štefan Kisling.

Domaće je na propast osudi najiskusniji fudbaler na terenu, kako je zaradio crveni karton već u četvrtom minutu susreta.

Brazilac Naldo, bivši fudbaler Verdera i Volfsburga, sapleo je Čičarita, koji je pokupio jedan loš pas odbrane i sjurio se ka golu Farmana i zasluženo zaradio direktan crveni karton, kako je bio poslednji igrač odbrane.

Od tog trenutka, bilo je jasno da će se gosti više pitati, ali je zahuktali Šalke ipak imao koju šansu više.

Konopljanka je prvi pretio, igrao se 24. minut kada je njegov udarac završio tik pored gola gostiju.

Nešto manje od 10 minuta kasnije, uzvratio je Kisling, njegov udarac je ipak otišao levo od gola Šalkea.

Neposredno nakon toga, ekipa iz Gelzenkirhena je imala priliku da iz slobodnog udarca ugrozi goste, Gajs je odlično šutira ali je lopta prohujala iznad prečke.

Bez golova se otišlo na odmor, a onda je u nastavku ponovo prvi pripretio Konopljanka. Ukrajinac je odlično obišao dvojicu fudbalera gostujućeg sastava, ali je njegov udarac sa ivice kaznenog prostora završio tik pored leve stative gola gostiju.

Imao je bivši napadač Mančester junajteda Čičarito Ernandez sjajnu šansu u 85. minutu da reši pitanje pobednika, ali je golman domaće ekipe Ralf Farman odlično sačuvao njegov udarac.

Ipak, tu sreću Šalke nije imao četiri minuta kasnije, kada je odlično izveden slobodnjak Čalhanoglua, u mrežu Faramana glavom poslao Stefan Kisling.

To je bilo to od meča u Gelzenkirhenu, Naldov crveni karton je manje više rešio sve na ovom susretu.