subota 30.04.2016.
20:28

Najnovijim trijumfom u 32. kolu Bundeslige, ekipa Leverkuzena obezbedila je treće mesto na kraju sezone, koje vodi direktno u Ligu šampiona.

BETA/AP Photo/Manu Fernandez

Današnji program u Bundesligi završen je utakmicom u Leverkuzenu, gde su domaći ''Farmaceuti'' pred svojim navijačima savladali ekipu Herte sa 2:1.

Ovom pobedom ekipa Leverkuzena je i teoretski obezbedila osvajanje trećeg mesta na kraju sezone, a samim tim i direktan plasman u Ligu šampiona.

Na vodeći gol u večerašnjem meču čekalo se nepuna dva minuta, kada je mladi vezista Leverkuzena Julijan Brant najpre odlično primio loptu, a onda je i poslao u mrežu golmana Jaršteina.

OVDE možete da pročitate zbog čega Branta već porede sa legendarnim Gerdom Milerom.

Samo četrnaest minuta kasnije, prednost domaćih je bila udvostručena. Slobodan udarac iznudili su ''Farmaceuti'' na sredini terena, iskosa sa desne strane, Čalhanoglu je centrirao na peterac, a u velikoj gužvi koja se stvorila tom prilikom, najbolje se snašao Lars Bender, koji pogađa za 2:0.

Goleada je nastavljena u 21. minutu, kada je Vedad Ibišević iskoristio asistenciju Pekarika i smanjio na 2:1.

Činilo se da će se serija golova nastaviti, ali se ispostavilo da je to bio konačan rezultat ovog meča.

Što se tiče Herte, ona je pretrpela treći uzastopni, a već četvrti poraz u poslednjih pet odigranih mečeva.

Tim iz Berlina je tako ostao na deobi četvrtog mesta sa Menhengladbahom. Dva kola pre kraja sezone, obe ekipe imaju po 49 bodova, osam manje od trećeplasiranog Leverkuzena.

Rezultate ostalih današnjih mečeva, kao i izgled tabele, možete da pogledate OVDE.