Lester u nokdaunu, smeši mu se novi poraz

Autor: Boban Filipović
nedelja 05.02.2017.
17:58

'Lisice' su na pragu novog neuspeha, gube 0:2 od Mančester Junajteda na poluvremenu pred svojom publikom.

Beta/AP Photo/Paulo Duarte

Mreže su mirovale na 'King Power' stadionu do finiša prvog poluvremena, a onda je usledio blic-krig 'Crvenih đavola'.

Najtrofejniji engleski klub je spako vao Lesteru dva gola za dva minuta i stekao veliki kapital.

Prvo je Henrik Mihtarijan rutinski rešio situaciju kada se našao oči u oči sa Kasperom Šmajhelom, a potom je Zlatan Ibrahimović duplirao prednost posle proboja Valensije po desnom boku.

Ibri je to 15. gol u Premijer ligi ove sezone, izjednačio se sa Aleksisom Sančezom i Dijegom Koštom i jedini efikasniji je Romelu Lukaku (16).

Dok bedem 'Lisica' nije probijen, najveća opasnost za Šmajhela bio je mlađani Markus Rašford, mada je prvi zapretio Roho, a polušansu je imao i Pogba.

Lester je u sudijskoj nadoknadi imao priliku da smanji zaostatak, Okazaki je oklevao, a u nastavku akcije De Hea je odlično ukrotio pokušaj Ndididja.