Lester klizi ka Čempionšipu

Autor: Boban Filipović
nedelja 12.02.2017.
18:53

Aktuelni šampion Engleske pretrpeo peti poraz u nizu i u nastavku sezone ga očekuje žestoka borba za opstanak u Premijer ligi.

EPA/Olafur Steinar Gestsson

"Lisice" su poražene od Svonsija na 'Libertiju' sa 2:0 na 'Libertiju'.

Ovaj poraz, peti na poslednjih pet prvenstvenih utakmica, je naročito bolan jer je pretprljen od ekipe koja je direktan rival u borzbi za opstanak.

Štoper Alfi Moson i levi bek Martin Olson su presudili Lesteru, oba gola pala su u finišu prvog poluvremena, a u obe akcije je veliku ulogu odigrao najbolji igrač 'Labudova' Gilfi Sigurdson.

Klaudio Ranijeri je u nastavku pokušao da prene svoj tim izmenama, upravo je rezervista Islam Slimani sredinom drugog poluvremena imao dobru priliku da vrati 'Lisice' u život, ali je Fabijanski ukrotio njegov pokušaj.

U finišu je dobru priliku imao i Džejmi Vardi, šutirao je pored gola, napadač Lestera nije ni bleda senka onog igrača koji je bio strah i trepet za golmane prošle sezone.

Ostalo je 2:0, Svonsi je preskočio Lester, kao i Midslbro, pa je branilac titule šampiona Engleske sada prvi iznad crte.