Lester je hit, Sanderlend očajan, Totenhem "prosuo mleko"

Autor: Boban Filipović
subota 15.08.2015.
18:00

Burno subotnje popodne na terenima Premijer lige, odigrano je pet utakica na kojima je palo 13 golova.

BETA/AP Photo/Thanassis Stavrakis, File

Svonsi je danas na 'Libertiju' portiv Njukasla demonstrirao da je odlična ekipa i da sjajna partija iz prvog kola protiv Čelsija na 'Stamford Bridžu', u kojoj se šampion na jedvite jade spasao poraza, nije bila samo trenutak nadahnuća.

'Labudovi' su ispratili 'Svrake' sa dva gola u mreži i upisali prvu pobedu u sezoni.

Bafetimbi Gomis
je već u 9. minutu utakmice doveo Svonsi u vođstvo na asistenciju Šelvija, da bi početkom drugog poluvremena i Andre Aju postigao drugi gol na svom drugom meču u Premijer ligi. Montero je bio asistent kod drugog gola.

Njukasl je od finiša prvog dela igre osato sa igračem manje na terenu, Daril Janmat je isključen jer je dobio dva žuta kartona. Aleksandar Mitović je dobio šansu u finišu, opet je požuteo čim je upao u igru.

Sanderlend je nakon poraza od Lestera u provm kolu, danas još više razočarao svoje navijače na 'Stadionu Svetlosti' protiv povratnika u elitu Noriča.

'Kanarinci' su spakovali tri gola 'Crnim mačkama', osvojili prve bodove u sezoni i nose ceo plen sa severoistoka ma 'Karou Roud'.

Strelci za goste bili su Martin i Vitaker u prvom i Redmond u drugom poluvremenu.

Počasni gol za četu Dika Advokata postigao je rezrevista Vatmor u završnim trenucima utakmice.

Totenhem je prokockao dva gola prednosti protiv Stouka na 'Vajt Hart Lejnu', odakle je Stouk odneo bod.

Dajer je doveo 'Pevce' u vođstvo u 19. minutu pošto je bio najviši u skoku nakon kornera koji je izveo Eriksen, a prednost je duplirao Nasr Čadli u sudijskoj naodnnadi prvog dela igre.

Poketinovi puleni su 'prosuli mleko' za svega pet minuta igre.

Prvo je Marko Arnautović sa bele tačke u 78. minutu vratio 'Grnčare' u život, a nedugo potom Mame Diuf poravnao rezultat nakon odlične asitencije rezerviste Ajrlenda.

Lester je na krilima najkorisnijih igrača popularne igre 'Fantasy' Mareza i Olbrajtona odneo sva tri boda sa 'Bolejn Graunda'.

'Lisice' su povele golom Okazakija u 27. minutu, Japancu je to bio prvenac u Premijer ligi, a deset minuta kasnije nakon akcije pomenutog dua (Olbrajton asistent, Marez strelac) Ranijerijava ekipa dolazi do prenosti od 2:0.

U finišu prvog dela viđena je veika sudjska greška, Kasper Šmajhel je opstruirao igru i srušio Diafru Sakoa u kaznenom prostoru, po pravilima fudbalske igre to je bio čist penal za Vest Hem i crveni karton za golmana gostiju, ali ništa nije dosuđeno!

'Čekićari' su dali gol na vreme u nastavku, Dimitri Paje je postigao svoj prvenac u Premijer ligi u 55. minutu igre, Kujate mu je odužio za asistenciju iz prvog kola kod vodećeg kola protiv Arsenala na 'Emiratima', ali to je bilo sve konkretno od Bilićevog tima.

Lester se odbranio do kraja, a posebno izdvajamo dobru šansu Diafre Sakoa koji je iz veoma izgledne pozicije šutirao direktno u Šmajhela.

U nadoknadi je Vest Hem ostao sa igračem manje, golman Adrijan je prestrogo isključen nakon izleta pred protivnički gol.

Golova nije bilo jedino u Votfordu, gde je gostovao Vest Bromvič Albion.