Leonardo debitovao za Al Ahli, pa uputio poruku navijačima, Ruiz odmah dao gol za Al Fajh!

ponedeljak 21.08.2017.
11:56

Doskorašnji fudbaler Partizana, upisao je prve minute u dresu Al Ahlija, u Premijer ligi Saudijske Arabije, a bivši vezista Crvene zvezde na debiju postigao i prvi pogodak u dresu novog kluba.

Sportske.net/Nikola Krstić

U meču drugog kola, Al Ahli je na svom terenu ubedljivo savladao ekipu Al Fateha sa 4-0, a Leonardo je priliku da zaigra dobio od 64. minuta, kada je zamenio Al Jamana.

Bio je to debi Brazilca za svoju novu ekipu, u koju je posle dosta tenzija nedavno prešao iz Partizana za četiri miliona evra.

A iako je promenio klub, neke navike su ostale iste. Leonardo je i dalje aktivan na Instagramu, pa je posle debija uputio poruku navijačima Al Ahlija.

''Želim da se zahvalim navijačima Al Ahlija na podršci. Nadam se da ću im uzvratiti na terenu, siguran sam da ćemo biti srećni zajedno. Sada je na nama da radimo i da budemo još bolji u sledećem meču. Hvala vam, momci, vi ste neverovatni'',
poručio je Leonardo.

A za razliku od Leonarda, doskorašnji fudbaler Crvene zvezde, Kostarikanac Džon Ruiz već je postao starter u ekipi Al Fajha.

I ne samo to, već je postigao i pogodak protiv Al Itihada, a na terenu je proveo svih 90 minuta.

Jedina nepovoljna okolnost je što taj njegov gol nije pomogao Al Fajhu da izbegne ubedljiv poraz od 2:5 na svom terenu, iako je vodio sa 2:1 početkom drugog pouvremena. Ruiz je pogodio u 35. minutu za 1:1.

Posle prva dva kola, Al Ahli je peti sa tri osvojena boda, a Al Fajh je pretposlednji posle dva poraza u dve odigrane utakmice.