nedelja 28.05.2017.
10:20

Argentinac je ponovo blistao u finalu za Barselonu.

EPA/JuanJo Martin

Fudbaleri Barselone osvojili su Kup kralja po treći put u nizu, a Lionel Mesi je ponovo bio heroj sa golom i asistencijom.

Barsa je slavila rezultatom 3:1, a ovo je Mesiju bilo 25. finale za Katalonce, slavio je na 20, uz 26 golova i 10 asistencija.

Mesi je izgubio svega pet finala sa Barselonom, u Superkupu Evrope 2006. od Sevilje, dva puta u finalima Kupa kralja od Real Madrida (2011. i 2014. godine), potom od istog rivala u Superkupu Španije 2012. i od Atletik Bilbaa u istom takmičenju 2016. godine.

Takođe, Mesi je uz Andresa Inijestu postao najtrofejniji igrač u istoriji Barselone sa 30. osvojenih trofeja.

Taj niz, Mesi i Inijesta će moći da nastave već sredinom avgusta, kada je na programu Superkup Španije.

27 Komentara

Lionel 10 BARCELONA
Tuesday, 30.05.2017
10:54

Dali je kralj fudbala najbolje znaju realOVCI koliko su puta bili na aparate od njega i ovi na netu koji pricaju za boraniju Alaves Eibar a u tu boraniju ne stavljaju i maloga reala koji 10 godina ponijuje Barsa sa Mesijem ispada da je najveca boranija u Primeri mali real gazenje godinama ljudi bez srama to su realOVCI

HHadzimontagic
Monday, 29.05.2017
19:52

Imaju dva kluba koja osvoje kup kralja, jedan klub to ne slavi mnogo, a drugi klub od skakanja i velike radosti hoce pehar da slome

16:16

Ako je Ronaldo gubitnik svi bi voleli da budemo takvi gubitnici zar ne?

14:29

u finalu protiv Nemaca cistu sansu 1-1 sa Nojerom promasio kada ga je Biglia proigrao(link sam vec pokazao Don Andresu) a prosle godine na Kopi promasio penal u finalu. tako da se ne moze reci da je kralj finala

S-I-M-K-E_
12:43

Zaista mi je zao kakav ga je maler spopao u reprezentaciji.Igra fenomenalno,daje golove,vodio je Argentinu do 3 finala,ali jednostavno kada nece onda nece.A Messi je vec sada uradio vise za reprezentaciju nego Maradona,ali tesko je to dokazati maloumnjacima.Osvojiti trofej,posebno Mundijal,tu trebaju mnoge kockice da se sklope,mnogo srece je potrebno.Samo pogledajmo primer Portugala i na koji nacin su postali prvaci,nikoga do polufinala nisu pobjedili u regularnih 90 minuta,to je ono kada su neke vece nebeske sile na tvojoj strani.

scofield
16:18

Ronaldo je aktuelni prvak EVROPE bilo sa klubom bilo reprezentacija. Kako ti zgodno. Prvak EVROPE sa svojom reprezentacijom.

11:30

Svaka cast za sve trofeje,za postovanje...Medjutim,u dresu Argentine,koja je prejaka , vide se mnoge stvari... Toliko :)

proyectant
16:59

Prejaka po imenima. Kao nekad Real. Prekaj sa kadrom, a nekoliko godina nije mogo da prodje osminu lige sampiona. Imena ne igraju fudbal. Mnogo tu kockica treba da se sklopi.

Loord Bobinjoo!
10:57

Ili sudija? :D Nejmarov gol cist ofsajd...

tri tacke
15:50

'oces da kazes da Barsa ne bi pobedila?! nek ti je Bog u pomoci!

MANUTD
10:45

Nije on kralj finala, nego Barselona takva kakva je. Da je kralj finala osvojio bi nesto sa Argentinom. Nemojte mi reci da to nije isti Mesi.

proyectant
11:26

Pingvinic, on kida. Nemoj nista da se lazemo. I vrabac na grani zna da je ovo najjbolji igrac na svijetu.

jebem ti mater
13:15

Najbolji u cemu? Protiv Eibara,Alavesa i ostale boranije :D

fcb
11:43

Ne možeš da očekuješ od jednog igrača da izađe na teren i da igra sam protiv 11 jer je fudbal kolektivna igra. Reprezentacija Argentine je smiješna, što se vidi po tome kako igraju kad nema Mesija. Zar nije previše što ih je 3 puta u 3 godine na leđima donio do finala? Aguero, Di Marija i Iguain su blago rečeno katastrofalni kad igraju za reprezentaciju, a ostale ne bih komentarisao. Reci mi koji je to fudbaler osvojio neki ozbiljan trofej, a da nije imao jaku ekipu pored sebe.