četvrtak 26.11.2015.
21:01

Kompletirano je peto kolo u grupama G, H, I, J, K i L Lige Evrope.

Beta/AP Photo/Andrew Medichini

Partzan je savladao AZ u Alkmaru sa 2:1 i u poslednjem kolu pred svojim navijačima će mu i čak poraz od 0:2 ili svaki drugi sa golom razlike biti dovoljan da se plasira u nokaut fazu.

U drugoj utakmici petog kola grupe L Atletik Bilbao je salvio nakon preokreta u finišu u Augsburgu sa 3:2, a opširnije o svemu čitajte OVDE.

Na ostalim utakmicama od srpskih fudbalera u strelce se upisao jedino Filip Đorđević. Iako je meč počeo na klupi za rezerve, overio je trijumf rimskih 'Orlova' nad Dnjiprom na Olimpiku. Priliku da zaigra par minuta ranije dobio je i Sergej Milinković-Savić, dobio je žuti karton u finišu meča, dok je Dušan Basta ceo meč presedeo na klupi.

Grupa G

Lacio - Dnjipro 3:1 (Kandreva 4', Parolo 68', Đorđević 90+3' - Gama 65')

Rozebnorg - Sent Etjen 1:1 (Soderlund 40' - Ro 80')

Tabela: Lacio 13, Sent Etjen 8, Dnjipro 4, Rozenborg 2.

Grupa H

Bešiktaš - Škenderbeg 2:0 (Tosun 35', 78')

Lokomotiva Moska - Sporting 2:4 (Maikon 5', 86'- Montero 20', Ruiz 38', Martins 43', Pereira 61')

Tabela: Bešiktaš 9, Lokomotiva 8, Sporting 7, Škenderbeg 3.