20:55

Pored Partizanove grupe, igrani su mečevi u grupama G, H, I, J i K.

BETA/AP Photo/Martin Meissner

Grupa G

Lacio je imao zaostatak od jednog gola u meču sa Sent Etjenom, ali je na kraju uspeo da slavi pobedu i da nakon dva kola bude jedina ekipa u grupi koja je zabeležila pobedu.

Sal je doveo goste iz Francuske u prednost od 1:0 u 6. minutu, ali je Onazi izjednačio u 22. Berić je dobio crveni karton u 33. minutu zbog udaranja laktom protivničkog igrača, pa su gosti igrali sa igračem manje do kraja utakmice, što je domaćin iskoristio u potpunosti.

Hoedt je bio strelac prvog gola u drugom poluvremenu, Bilja drugog, Mone-Pake za Sent Etjen je bio strelac na drugoj strani, pa je Lacio na kraju slavio sa 3:2.

Dušan Basta i Milinković-Savić su danas bili starteri u ekipi Stefana Piolija.

U drugom meču ove grupe Rozenborg i Dnjepar su se sastali, a gosti su slavili golom Seljeznova.

Dakle, stanje na tabeli je sledeće:

Lacio 4
Dnjepar 4
Rozenborg 1
Sent Etjen 1

Grupa H

Lokomotiva iz Moskve je maksimalna nakon dva kola u ovoj grupi pošto je danas savladala ekipu Škenderbega sa 2:0. Prvi gol na ovom meču delo je Nijasea, drugi je postigao Samedov.

Srpski reprezentativac, Nemanja Pejčinović, igrao je ceo meč za Lokomotivu, dok je Škuletić svoju šansu čekao sa klupe.

Sporting i Bešiktaš su odigrali nerešeno. Brajan Ruiz je doveo goste iz Lisabona u prednost od 1:0 u 16. minutu golom sa 20-ak metara, da bi Gohan Tore uspeo da izjednači u 61. minutu meča.

Lokomotiva 6
Bešiktaš 4
Sporting 1
Škenderbeg 0

Grupa I

Bjarnason i Imbolo su doneli još jednu pobedu ekipi Bazela koja je nakon dva kola Lige Evrope maksimalna. Leh je došao u goste Bazelu kako bi sačuvao svoj gol što im nije pošlo za rukom, bilo je 2:0.

Zdravko Kuzmanović je bio na klupi za rezerve u ekipi Bazela.

Astori i Babakar su u prvom poluvremenu doneli veliku prednost Fiorentini protiv Belenenseša, prednost koju domaći nisu uspeli da dostignu u drugom delu.

Do kraja meča još dva gola u mreži domaćina, Tonel je bio strelac autogola, zatim je pogodio i Rosi, a Fiorentina se ovom pobedom od 4:0 popela na drugo mesto.

Bazel 6
Fiorentina 3
Leh 1
Belenenseš 1

Grupa J

U derbiju kola Lige Evrope sastali su se Monako i Totenhem, a gosti su golom Lamele sa nekih 5-6 metara poveli sa 1:0.

Ipak, domaćin je do kraja uspeo da sustigne prednost Totenhema, i to preko El Šaravija na asistenciju Dirara u 81. minutu.

U drugom meču Karabag je pobedio Anderleht rezultatom 1:0, a jedini gol na meču postigao je Ričard. Ivan Obradović je igrao do 65. minuta za Anderleht.

Totenhem 4
Karabag 3
Monako 2
Anderleht 1

Grupa K

Šalke nastavlja da melje u ovom takmičenju. Danas je savladana ekipa Asterasa veoma ubedljivo sa 4:0 nakon one pobede na Kipru protiv APOEL-a od 3:0.

Di Santo je postigao het-trik, Huntelar je upisao još jedan gol.

U drugom meču ove grupe Sparta je pobedila APOEL sa 2:0, a strelci su bili Fatai i Brabec.