četvrtak 16.02.2017.
20:58

Rostov i Lion praktično prošli već dalje, Totenhem razočarao, golčina u Menhengladbahu.

BETA/AP Photo/Laurent Cipriani

Odigrano je osam mečeva u 1/16 finala Lige Evrope, bilo je zanimljivo širom Evrope.

Totenhem je ponovo razočarao, pošto je u gostima izgubio od Genta rezultatom 1:0.

Maurisio Poketino je izveo jak sastav, za razliku od pojedinih mečeva u Ligi šampiona, ali ''pevci'' nisu uspeli da izbegnu poraz.

Gent je do pobede došao golom Perbeta u 59. minutu na asistenciju Milićevića. Totenhem je do kraja pokušao da dođe makar do remija, ali nije uspeo pa će mu biti otežan posao na ''Vajt Hart Lejnu''.

U zanimljivom derbiju, Selta je ugostila Šahtjor, a Ukrajinci su slavili minimalnim rezultatom 1:0 golom Lešuka u 27. minutu.

Fiorentina je identičnim rezultatom slavio u Menhengladbahu, a golčinu je postigao Frančesko Bernardeski u nadoknadi vremena, a njegov gol pogledajte OVDE.

Veliki korak ka plasmanu u narednu rundu napravio je Lion koji je u gostima savladao AZ Alkmar rezultatom 3:1. Blistao je Lakazet koji je postigao dva gola u 45. i 57. minutu, dok je prvi pogodak dao Tusar u 26, a konačnih 4:1 postavio je Feri u nadoknadi vremena.

Najubedljiviju pobedu večeras zabeležio je ruski Rostov koji je deklasirao Spartu iz Praga rezultatom 4:0.