četvrtak 28.09.2017.
18:56

U okviru drugog kola grupne faze Lige Evrope, Astana je na svom stadionu dočekala prašku Slaviju.

Epa/Jean-Christophe Bott

Prvak Kazahstana ugostio je na "Astana Areni" ekipu Slavije iz Praga, na kraju nije bilo pobednika, utakmica je okončana rezultatom 1:1 (1:1).

Poveli su gosti golom kamerunskog reprezentativca Ngadeua-Ngadžuija u 18. minutu, nakon centaršuta Sikore iz slobodnog udarca.

Pred kraj prvog dela igre Astana dolazi do izjednačenja, Kabananga je uputio dobar šut sa ivice kaznenog prostora, golman gostiju je uspeo da sačuva mrežu nakon njegovog udarca, ali na odbitak naleće Tomasov, koji sa lakoćom poravnava rezultat.

Do kraja nije bilo promene rezultata, u drugom poluvremenu je tempo opao, a o tome govori i podatak da su obe ekipe uputile po samo jedan šut u protivnički okvir gola.