četvrtak 23.02.2017.
18:56

Fudbaleri grčkog šampiona plasirali su se među 16 najboljih u ovogodišnjem izdanju Lige Evrope.

EPA/TOLGA BOZOGLU

Ekipa iz Pireja se plasirala u 1/8 finala LE, kako su na gostovanju u Ankari savladali Osmanlispor rezultatom 0:3 (0:0).

Prvi susret ova dva tima okončan je bez golova.

Prvo poluvreme današnjeg susreta nije obećavalo, oba tima su bila obazriva, te nije bilo previše prilika, samim tim ni golova.

Ipak, nakon samo dva minuta igre u nastavku, Ansarifar donosi prednost grčkom sastavu.

Botija je nakon kornera glavom loptu sa prve poslao na drugu stativu, na pravom mestu se napao Iranac, koji trese mrežu domaćina.

Nešto više od 20 minuta kasnije, norveški fudbaler Tarik Eljunusi je povisio na 0:2, on je mrežu Osmanlispora zatresao nakon sjajnog prodora talentovanog Grka Tanazisa Andrutsosa.

Konačan rezultat postavlja strelac prvog gola Ansarifar. Iranski fudbaler je jedan odbitak glavom smestio u mrežu Karcemarskasa.

Olimpijakos se tako u narednoj fazu pridružio Mančester junajtedu, Krasnodaru i nemačkom Šalkeu, koji su juče izborili plasman.