23:05

Odigrani su i svi mečevi drugog kola Lige Evrope u grupama A, B, C, D, E i F.

BETA/AP Photo/Jon Super

Grupa A

Dva nerešena rezultata u ovoj grupi, a nakon dva odigrana kola Molde se nalazi na čelnoj poziciji.

Oni su danas na svom terenu odigrali 1:1 sa ekipom Fenerbahčea i zahvaljujući pobedi u prvom kolu protiv Fenerbahčea sada se nalaze na prvom mestu.

U drugom meču Seltik je na svom terenu odigrao 2:2 protiv Fenerbahčea, iako je imao prednost od 2 gola u jednom trenutku.

Grifits i Komons su doveli Seltik u prednost, da bi Fernandao nakon grešaka odbrane domaćin uspeo da sustigne to vođstvo sa dva gola.

Molde 4
Ajaks 2
Seltik 2
Fenerbahče 1

Grupa B

I u ovoj grupi imamo neočekivanog lidera nakon dva kola, a to je ekipa Siona. Oni su danas na gostovanju Liverpulu uspeli da izvuku veliki bod.

Lalana je doveo Liverpul u prednost nakon asistencije Oriđija u 4. minutu, da bi Asifua uspeo da izjednači u 18. minutu meča. Bolji je bio Liverpul danas, imao par prilika da dobije utakmicu, ali to ekipi Brendana Rodžersa nije pošlo za rukom.

U drugom meču Bordo i Rubin su odigrali 0:0.

Sion 4
Liverpul 2
Bordo 2
Rubin 1

Grupa C

I u ovoj grupi smo videli nerešen rezultat. Dortmund je bio mnogo bolja ekipa PAOK-a, ali nije uspeo da dođe do sva tri boda na gostovanju u Solunu.

PAOK je poveo preko Maka, da bi Kastro uspeo da izjednači u 72. minutu meča i da tako donese bod Dortmundu.

U drugom meču Krasnodar je savladao Gabalu sa 2:1.

Dortmund 4
Krasnodar 3
PAOK 2
Gabala 1

Grupa D

Napoli i Mitjiland su maksimalni nakon ovog kola Lige Evrope.

Ekipa iz Italije je zabeležila veoma bitnu pobedu nad Legijom u gostima, ekipom koja ne liči na onu od prošle godine.

Na kraju je Napoli slavio golovima Mertensa i Iguaina.

U drugom meču sastali su se Briž i Mitjiland u Belgiji, a slavila je ekipa Mitjilanda rezultatom 1:3.

Napoli 6
Mitjiland 6
Legija 0
Briž 0

Grupa E

Golom Hofmana u 54. minutu meča ekipa Rapida iz Beča je uspela da savlada Dinamo u Minsku rezultatom 1:0, pa se ekipa Vuka Rašovića sada nalazi na poslednjem mestu ove grupe bez osvojenih bodova.

U drugom meču ove grupe Viljareal je golom Baptistaa nastavio svoju sjajnu seriju dobrih igara, a danas je pala ekipa Plzenja sa 1:0.

Rapid 6
Plzenj 3
Viljareal 3
Dinamo Minsk 0

Grupa F

Braga se nalazi na samom vrhu nakon dva odigrana kola sa svih 6 bodova. Oni su danas savladali Groningen rezultatom 1:0, a isti rezultat je viđen u meču Marseja i Libereca, s tim što je slavio Liberec koji je danas bio gost.