LE - Kairat 'melje', Despot rešeta!

četvrtak 16.07.2015.
18:38

Prva utakmica drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope odigrana je u Almatiju gde je tim koji je pre sedam dana eliminisao vicešampiona Srbije počistio jermenski Alaškert uz novi pogodak Đorđa Despotovića.

fckairat.kz
fckairat.kz

Fudbaleri Crvene zvezde osetili su na svojoj koži snagu i kvalitet kazahstanskog Kairata koji ih je ukupnim rezultatom 4:1 eliminisao u prvom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.

Ekipa iz Almatija dodatno se pojačala nakon plasmana u drugo kolo kvalifikacija pa se moglo očekivati da će tim Vladimira Vajsa lako izaći na kraj sa komšijama iz Jermenije.

Prva utakmica drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope odigrana je tokom popodneva u Almatiju gde je Kairat rezultatom 3:0 (1:0) savladao jermenski Alaškert i praktično trasirao put ka plasmanu u treće kolo.

Svoj doprinos ubedljivom trijumfu Kairata dali su i srpski fudbaleri Žarko Marković i Đorđe Despotović a potonji je uspeo da se upiše u listu strelaca i pobedu ekipe iz Almatija učini ubedljivijom.

Napadač Crvene zvezde koji kao pozajmljen igrač nastupa za Kairat u igru je ušao u 64. minutu a samo pet minuta kasnije postigao je treći gol za kazahstanski sastav postavivši tako konačan rezultat utakmice.

Fudbaleri Kairata u petak će saznati ime potencijalnog rivala u trećem kolu a imajući u vidu rezultat današnje utakmice mogli bismo slobodno da konstatujemo da je Zvezdin "dželat" već obezbedio plasman u narednu fazu kvalifikacija.

Revanš susreti drugog kola zakazani su za 21. i 23. jul.