LE - Junajted prošao kao drugi u grupi, Sent Etjen i APOEL iznenadili za prvo mesto!

četvrtak 08.12.2016.
21:03

Rasplet u grupama A, B, C, D, E i F.

Beta/AP Photo/Dave Thompson

Od 19 sati odigrano je 11 utakmica, dok je susret između Sasuola iGenka odložen zbog loših vremenskih uslova.

Grupa A:

Fejenord - Fenerbahče 0:1 (0:1)
Zorja - Mančester junajted 0:2 (0:0)

U grupi A, Mančester junajted je pobedom u gostima nad Zorjom overio plasman u drugu rundu, ali sa druge pozicije na tabeli pošto je Fenerbahče takođe slavio.

Junajted je pobedio Zorju rezultatom 2:0, a strelac prvo gola na meču bio je Henrik Mihtarijan, a pogodak možete pogledati OVDE.Konačnih 2:0 postavio je Zlatan Ibrahimović u 88. minutu na asistenciju Pola Pogba.

Fejenordu je bila potrebna pobeda, ali i poraz Junajteda da bi prošao dalje, međutim, Holanđani su na svom terenu.

Grupa B:

Apoel - Olimpijakos 2:0 (1:0)
Jang Bojs - Astana 3:0 (0:0)

APOEL je napravio veliko iznenađenje pošto je na svom terenu savladao Olimpijakos sa 2:0 i tako u narednu rundu otišao kao lider na tabeli.

Jang Bojsu je bila nedovoljna i ubedljiva pobeda od 3:0 nad Astanom, pošto je ostao treći na tebali.

Grupa C:

Anderleht - Sent Etjen 2:3 (2:0)
Majnc - Gabala 2:0 (2:0)

Ovde se takođe dogodilo veliko iznenađenje u borbi za prvo mesto, pošto je Anderleht vodio sa 2:0, a potom je Sente Etjen u drugom delu igre sa tri gola došao do velike pobede i prvog mesta u grupi.

Majnc je kao domaćin bio bolji od Gabale, ali mu je to bilo nedovoljno da se bilo čemu nada.

Grupa D:

AZ Alkmar - Zenit 3:2 (2:0)
Makabi - DAndalk 2:1 (2:0)

Izraelski Makabi iz Tel Aviva, na čijem golu je još jednom stajao Predrag Rajković, trijumfovali su na svom terenu protir irskog Dandalka, ali nisu prošli u naredno fazu takmičenja.

Slavili su sa 2:1 golovima Ben Haima drugog i Dor Miče, ali ih je pobeda AZ Alkmara nad Zenitom sprečila da se plasiraju u narednu fazu takmičenja.

Holanđani su na svom terenu savladali Zenit koji je već od ranije imao zagarntovano prvo mesto u grupi, na kraju je bilo 3:2, za domaće su pogađali Rijenstra, Haps i Tanković, dok je za Zenit jedini strelac bio Đulijano, kako je drugi gol ruske ekipe bio delo Stijan Vujtensa iz AZ-a, koji je savladao svog golmana.

Grupa E:

Astra - Roma 0:0 (0:0)
Plzen - Austrija Beč 3:2 (1:2)

Astra je ugostila Romu koja je već obezbedila prolaz u nadi da će doći do bodova koji bi joj obezbedili narednu fazu. Pobeda bi ih sigurno odvela dalje, ali su i sa bodom otišli u narednu fazu kako je Viktorija Plzen dobila bečku Austriju na svom terenu.

Dakle, Astra i Roma su odigrali bez golova, ekipa iz Rumunije ide dalje zajedno sa Romom, dok je Viktorija savladala Austriju rezultatom 3:2.

Ekipa iz Plzena je zaradila crveni karton u 19. minut, Hejda je skrivio penal koji su gosti pretorili u pogodak. U 40. minutu su poveli i sa 2:0, činilo se da bi moglo do druge faze.

Domaća ekipa se vraća u meč u 44. minutu preko Horave, da bi u nastavku i izjednačili preko Durisa.

Potpuni šok za goste u 84. minutu, Duris je ponovo pogodio za preokret Viktorije.

Grupa F:

Rapid Beč - Atletik Bilbao (0:0)
Sasuolo - Genk odloženo

Bilbao je remizirao sa bečkim Rapidom u gostima i samo overio plasman u narednu fazu takmičenja.

Bilo je 1:1 u austrijskoj prestonici, poveli su domaći golom Džoelintona u 72. minut, izjednačio je Saborit u 84. i tako doneo bod Baskijcima.

Drugi meč te grupe između Gekta i Sasuola je odložen.