20:52

Poznata su i prva tri učesnika 1/4 finala Lige Evrope.

EPA/TOLGA BOZOGLU

U najzanimljivijem duelu od 19 sati, Bešiktaš je ugostio Olimpijakos, na kraju je turski šampion bio bolji od grčkog.

Nakon remija od 1:1 u Pireju, u Istanbulu su "Crni orlovi" slavili sa 4:1 (2:1).

Već u 10. minutu je Bešiktaš poveo preko Vinsenta Abubakara. Taliska je odlično centrirao, a Kamerunac je glavom smestio loptu u mrežu gostiju.

Samo 12 inuta kasnije, bivši igrač Liverpula Rajan Babel povećava prednost domaćina.

Kvarežma je sa desne strane loptu poslao na levu, iskusni Holađanin je prihvata i odmerenim udarcem vara golmana "crevno-belih" za radost na tribinama.

Ipak, do kraja prvog poluvremena dogodile su se dve loše vesti po domaćina.

Najpre je u 31. minutu fantastičnim polu-makazicama Norvežanin Eljunusi smanjio zaostatak Olimpijakosa, da bi osam minuta kasnije strelac prvog gola na meču Abubakar dobio direktan crveni karton zbog udaranja protivničkog igrača bez lopte.

Činilo se tada da bi Grci mogli do naredne faze, za to im je bio potreban samo još jedan gol.

Ipak, dogodilo se suprtono, bivši fudbaler Ajaksa, Liverpula i Deportiva Rajan Babel, dolazi do svog drugog gola u 75. minutu i tako manje-više stavlja tačku na ovaj susret.

On je odlično šutirao sa ivice kaznenog prostora, golman gostiju Leali nije imao nikakve šanse.

Konačnih 4:1 postavio je Čenk Tosun u 84. minutu, na asistenciju Andersona Taliske, kome je to bilo drugo dodavanje za gol na utakmici.

Aspas

Selta je nakon trijumfa od 2:1 na svom stadionu gostovala u Krasnodaru, upisali su još jedan trijumf i tako overila plasman u narednu fazu takmičenja.

Slavili su sa 0:2 (0:0) protiv ruske ekipe, strelac prvog gola bio je Ugo Maljo.

On je pokupio jedan odbitak i efektnim udarcem loptu smestio u mrežu domaćeg sastava u 52. minutu.

Sve sumnje je otklonio Jago Aspas u 80. minutu, kada je zatresao mrežu gostiju na asistenciju Gvidetija i tako postavio konačan rezultat.

U belgijskom okršaju, Genk je zadržao prednost iz prvog meča, sada su na svom terenu odigrali nerešeno 1:1 (1:0) protiv Genta, i sa ukupnih 6:3 otišli u narednu fazu.

Strelac vodećeg gola za domaće bio je Kastanj, na asistenciju bivšeg igrača Fejenorda Žan-Pol Botijusa.

Gol za izjednačenje postigao je Verstret, na asistenciju Kalua u 84. minutu.

Sa Gentom je takmičenje završio i srpski reprezentativac Stefan Mitrović.