Lazić pogodio za trijumf Metalurga nad Šahtjorom!

petak 31.10.2014.
21:43

Srpski internacionalac Đorđe Lazić izrastao je u junaka derbija Donjecka pošto je golom u 75. minutu duela sa Šahtjorom postigao, ispostavilo se, odlučujući pogodak u trijumfu Metalurga.

Beta/AP Photo/Sergei Grits

Prvi meč 10. kola ukrajinske Premijer lige odigran je u petak u Kijevu iako se radilo o derbiju Donjecka.

Zbog ratnog stanja na istoku Ukrajine Metalurg je gradskog rivala Šahtjor ugostio u prestonici a ispostavilo se da je Kijev bio taličan za ekipu Metalurga.

"Domaćin" je slavio rezultatom 2:1 (0:0) a svi golovi postignuti su u poslednjih 18 minuta susreta.

Metalurg je poveo u 72. minutu golom Morozjuka a tri minuta kasnije prednost domaćih duplirao je Đorđe Lazić, bivši fudbaler Partizana.

Osam minuta pre kraja susreta Srna je smanjio prednost Metalurga ali se ispostavilo da to nije bilo dovoljno da Šahtjor izbegne treći poraz u tekućoj sezoni.

Manje poznatom timu iz Donjecka ovo je bila tek druga pobeda u istoriji nad Šahtjorom a prva posle četiri godine pauze.