'Lavovi' pokorili Asturiju, fenjeraš odneo bod sa 'Anoete'

Autor: Boban Filipović
nedelja 06.03.2016.
20:08

Atletik Bilbao vezao treću prvenstvenu pobedu u nizu na gostovanju u Hihonu. Real Sosijedad i Levnate podelili plen.

BETA/AP Photo/Alvaro Barrientos

Sporting Hihon klizi ka Segundi.

Asturijci već sedmu utakmicu u nizu ne znaju za pobedu, danas su poraženi pred svojim navijačima na 'El Molinjonu' od Atletik Bilbaoa.

Gosti iz Baskije su poveli u 27. minutu igre golom Benjata Ečeberije, a konačnih 0:2 postavio je De Markos na asistenciju 'starog lisca' Arica Adurica na isteku sata igre.

Domaćin je poslednjih 20-ak minuta imao igrača više zbog isključenja Ajmerika Laportea, ali nisu uspeli da iskoriste brojčani prednost na terenu.

U San Sebastijanu su Real Sosijedad i poslednjeplasirani Levante podelili bodove. Meč je završen rezultatom 1:1.

Oba gola viđena su u ranoj fazi utakmice, Rejes je doveo domaćine u vođstvo u 14. minutu, izjednačio je Dejverson deset minuta kasnije.

Poslednji meč nedeljnog programa 28. kola Primere igra se na 'Mestalji', Valensija dočekuje Atletiko Madrid.