Las Palmas na plaži, Atletikova "petarda", nisu se ni oznojili!

Autor: Vladimir Stojanović
subota 29.04.2017.
20:21

Utakmica bez ikakve draži, Madriđani lagano dobili na Kanarima i pobegli tri boda četvrtoplasiranoj Sevilji...

EPA/Angel Medina G.

Već nakon dva minuta, Real je poveo, 11. gol u ligi za Gameira, Saul je asistirao, Francuz lako savladao Havija Varasa.

Grešili su "Kanarinci", potpuno bezvoljni, i onda u dva minuta primili još dva gola.

Prvo je Saul Nigez posle kornera glavo pogodio za 2:0, pa je u sledećem napadu, Gameiro pobegao čuvarima i iskosa pogodio mrežu.

Nokaut na Kanarima, do kraja poluvremena aplauz za Grizmana, u izglednoj situaciji izbacio je loptu jer je Mičel bio povređen.

Do kraja sve je bilo odrađivanje posla, šansa za Gameirov het-trik, na drugoj strani Halilović je imao priliku, posle je Hrvat dobio i karton kada je probao da simulira penal.

Crveni karton je dobio Kevin Prins Boateng, tačnije dupli žuti, kada je udario Himeneza, pa je Las Palmas meč završio sa deset igrača.

RFezervista Tomas Parti se upisao i to prvi put ove sezone, Korea koji je takođe ušao u igru u nastavku je zabeležio asistenciju, dvadesetak minuta pre kraja.

I onda u nadoknadi, ponovo Parti, pas ka Felipe Luizu, Toresu je ostao najlakši deo posla, na kraju 5:0 za Atletiko.

Atletiko je pobegao Sevilji na trećem mestu tri boda, imaju meč više, Andalužani u ponedeljak u regionalnom derbiju u Malagi zatvaraju kolo.

Danas je Real savladao Valensiju, pobegao Barseloni na tri boda, a Sosijedad je praktično otpisao Granadu koja je uz Osasunu sigurni član Segunde u narednoj sezoni, a pridružiće im se verovatno i Hihon koji je u petak uveče izgubio od Viljareala.

Viljareal - Hihon 3:1
Sosijedad - Granada 2:1
Real - Valensija 2:1
Las Palmas - Atletiko 0:5
Espanjol - Barselona 20:45