Lalana srušio Slovake u nadoknadi, Poljaci i Litvanci "prosuli mleko"

Autor: Boban Filipović
nedelja 04.09.2016.
19:58

Odigrano je prvih pet kvalfikacionih utakmica za Mondijal u Rusiji u zoni Evropa.

Beta/AP Photo/Jon Super

Najviše pažnje privukao je duel između Slovačke i Engleske, na kom je pravdu delio srpski arbitar Milorad Mažić.

Ove dve reprezentacije su nedavno delile megdan u okviru grupne faze Evropskog prventstva u Francuskoj, taj utakmica je završena bez golova, a umalo da isti epilog bude viđen je i danas u Trnavi.

Na sreću po goste, debi Sema Olerdajsa na mestu selektora završio se trijumfalno.

Englezi su od 57. minuta imali igrača više u polju pošto su Slovaci ostali bez isključenog Martina Škrtela,  a brojčanu prednost materijalizovali su u dubokoj nadonkadi, u 95. minutu meča, kada Adam Lalana postiže jedini gol na meču i donosi velika tri boda "Gordom Albionu" na startu kvalifikacija.

Golman Kozačik je tragičar, prošla mu je lopta kroz noge, mada velicu krivicu snose rezervista Kubik, kog je Dani Rouz probio po levom boku, kao i desni bek domaćina Pekarik, koji je loše reagovao na centaršut i odbio loptu samo do Lalane.

U okviru iste grupe, grupe F, Litvanija je u Viljnusu osvojila samo bod protiv Slovenije, iako je do 15-ak minut apre kraja vodila sa 2:0.

Domaćin je 'blic krigom' u intervalu od 32. do 34. minuta stekao dva gola prednosti preko Černiša i Slivke, Rene Krhin je vratio Slovence u igru u 77. minutu, a u sudijskoj nadokandi kapiten Boštjan Cezar sprečava poraz ekipe Srećka Kataneca i odličnim udarecem glavom postavlja konačnih 2:2.

U grupi E, Danska je opravdala ulogu favorita protiv Jermenije u Kopenhegenu, dok se Poljska vraća iz Kazahstana sa samo jednim bodom, iako je na poluvremenu imala dva gola prenosti.

Poljaci su rano poveli u Astani golom novajlije Lestera Kaputske, Levandovski je sa 'kreča' duplurao prednost, a Arkadijuš Milik je propustio kolosalnu priliku za treći gol do odlaska na odmor, koji bi verovatno i rešio sve dileme oko pobednika.

Međutim, Kazasi se bude u nastavku i zahvaljujući Sergeju Kizničenku uspeva da se vrati u egal. Ovaj napadač je u intervalu od 51. do 58. minuta dva puta matirao Fabijanskog za, istostaviće se, konačnih 2:2.

Danci su upisali tri boda 'minimalcem' protiv Armena posle tiki-taka akcije iz 17. minuta koju je krunisao Kristijan Eriksen nakon fantastične asistencije petom Viktora Fišera.

Odigran je i jedan meč u okviru grupe C, San Marino je ugosti Azerbejdžan, a gosti su upisali minimalnu pobedu zahvaljujući Gurbanovu, koji je glavom pogodio mrežu domaćina u poslednjim trenucima prvog poluvremena.