Lakazet srušio Tuluz

Autor: Boban Filipović
subota 29.10.2016.
18:52

Nakon dva uzastopna poraza, "Lavovi" su se vratili na pobednički kolosek na teškom gostovanju u Akvitaniji zahvaljujući dvostrukom strelcu Aleksadru Lakazetu.

Beta/AP Photo/Laurent Cipriani

Na prvom meču subotnjeg programa 11. kola Lige 1 Olimpik Lion je kao gost pobedio Tuluz sa 2:1.

'Lavovi' su poveli u 15. minutu golom Lakazeta iz penala, Tuluz je izjednačio deset minuta kasnije preko Žulijena i pri rezultatu 1:1 se otišlo na veliki odmor.

Posle sedam minuta igre u nastavku Lakazet ponovo dovodi Lion u vođstvo, asistirao mu je Toliso, a do kraja meča nije više bilo promena.

Domaćima nije pomoglo ni što su više od pola sata imali igrača više u polju, Rafael je isključen zbog dva žuta kartona, ali su njegovi saigrači uspeli da  sačuvaju stečenu prednost i da upišu tri boda.

Lion je ovim trijumfom skočio na osmo mesto na tabeli, dok Tuluz ostaje četvrti, ali nije realno da tu i ostane kada se završi 11. kolo.