nedelja 01.01.2017.
18:51

Fudbaleri Arsenala upisali važne bodove, Olivije Žiru postigao prelep pogodak.

Beta/AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Fudbaleri Arsenala pobedili su na svom stadionu ekipu Kristal Palasa rezultatom 2:0 (1:0) u 19. kolu Premijer lige.

Heroj u pobedi Arsenala bio je Olivije Žiru koji je postigao jedan od najlepših pogodaka ove sezone, dok je drugi pogodak postigao Ivobi.

Domaći su odlično otvorili meč, krenuli ofanzivno od samog starta, a Žiru je u 17. minutu posle sjajnog kontra napada postigao neverovatan pogodak petom, posle centaršuta Aleksisa Sančeza.

Arsenal je do poluvremena mogao da dođe i do ubedljivije prednosti, Aleksis Sančez je propustio veliku priliku, pošto je njegov udarac sa 10 metara zaustavio golman Henesi.

Kristal Palas je bio gotovo bezopasan, izuzev u periodu između 55. i 60. minuta kada su gosti imali tri solidne prilike, ali se istakao Petr Čeh, pošto je zaustavio udarce Bentekea i Tauzenda.

Sve dileme oko pobednika rešio je Ivobi u 56. minutu kada se našao na pravom mestu posle jednog karambola, glavom je prebacio golmana za 2:0.

Arsen Venger je 20 minuta pre kraja napravio trostruku izmenu, ušli su Remzi, Kokelan i Čemberlen umesto Ivobija, Elnenija i Lukasa Pereza, pa je Arsenal praktično zatvorio utakmicu do kraja.

Arsenal je sada treći na tabeli sa bodom ispred Sitija i Totenhema, i sa tri manje od Liverpula i devet od Čelsija.