Lajpcig posustaje, Verder sve bolji, ''Jarčevi'' sve bliži Evropi!

subota 18.03.2017.
17:25

Ovog popodneva odigrano je pet utakmica 25. kola Bundeslige, u centru pažnje je drugi uzastopni poraz drugoplasiranog Lajpciga.

EPA/FOCKE STRANGMANN

Lajpcig je danas gostovao u Bremenu, gde je domaća ekipa Verdera ubedljivo slavila rezultatom 3:0.

Ovo je veoma važna pobeda za tim sa ''Vezera'', koji je uspeo da se odmakne od zone ispadanja. Verder je poveo u 34. minutu golom Zlatka Junuzovića, a isti igrač je početkom drugog poluvremena asistirao Grilišu za 2:0.

Tačku na ovu utakmicu stavio je rezervista Kainc u 90. minutu, samo dva minuta pošto je ušao u igru - 3:0.

Efikasno je bilo i u Kelnu, gde su domaći ''Jarčevi'' savladali Hertu sa 4:2 i značajno se približili plasmanu na evropsku scenu.

Ovaj meč je obeležio sjajni Modeste, koji je upisao het-trik u ekipi Kelna, a goleadu domaćih otvorio je Osako, vodećim pogotkom već u šestom minutu. Ibišević iz penala i Bruks su u drugom poluvremenu samo ublažili poraz ekipe iz Berlina - 4:2.

Dodajmo da su trijumfu Kelna doprineli i naši internacionalci, Miloš Jojić i Neven Subotić, koji su bili u startnoj postavi.

Borbu za plasman na evro-scenu uspešno je nastavio i Hofenhajm, koji je golom Vagnera iz 62. minuta savladao ekipu Leverkuzena sa 1:0, a ''Farmaceuti'' su posle još jednog poraza ostali tek na desetom mestu, daleko od mesta koje vode u Evropu.

Istim rezultatom Volfsburg je na svom terenu savladao poslednjeplasiranu ekipu Darmštata, a gol odluke u ovom meču postigao je Gomez u poslednjim trenucima prvog poluvremena.

Jedini remi ovog popodneva viđen je u Augsburgu, gde je gostovala ekipa Frajburga. Završeno je rezultatom 1:1, Niderlehner je golom iz penala doveo goste u vođstvo u 30. minutu, a osam minuta kasnije Stafilidis je postavio konačan rezultat.

Naš internacionalac Gojko Kačar je od 20. minuta bio na terenu u dresu ekipe Augsburga.