Lajpcig pao u Gelzenkirhenu!

subota 19.08.2017.
20:29

U utakmici prvog kola između Šalkea i Lajpciga, kao pobednik izašli su domaćini.

EPA/FRANZ-PETER TSCHAUNER

U jednoj zanimljivoj utakmici u kojoj je Lajpcig došao po sva tri boda u Gelzenkirhen, kući se vratio praznih šaka.

Šalke je danas slavio pobedu od 2:0 (1:0) u meču koji je okarakterisan kao derbi prvog kola.

Gosti koji će ove sezone igrati Ligu šampiona su imali više loptu u svom posedu, ali nisu tako lako uspevali da stignu do kaznenog prostora domaćina koji je defanzivno odigrao sjajnu utakmicu.

Bentaleb je imao jednu šansu u prvom poluvremenu za Šalke, a onda je iz penala u 43. minutu nakon starta Upamekana doveo svoju ekipu u prednost od 1:0.

U 73. minutu sve je bilo rešeno, Konopljanka je ušao u šansu nakon asistencije Arija, gađao sjajno i pogodio gol za 2:0 što je bio i konačan rezultat ovog meča.

Matija Nastasić je u sasvim solidnoj formi što se dalo primetiti na startu ovog šampionata Nemačke, odigrao je danas čitavu utakmicu na visokom nivou.