20:23

Ekipa Lajpciga uspela je da savlada i Šalke u okviru 13. kola Bundeslige, i dalje su na prvom mestu sa tri boda više od Bajerna!

Beta/AP Photo/Jens Meyer

RB Lajpcig nastavlja da pobeđuje svoje protivnike.

Oni su danas u okviru 13. kola Bundeslige uspeli da savladaju Šalke sa 2:1 (1:1) u derbiju kola i tako su ostali na tri boda viška u odnosu na drugoplasirani Bajern iz Minhena.

Nismo dugo čekali na prvo uzbuđenje i prvi gol. Igrao se prvi minut, Farman je skočio i oborio protivnika, Dankert je svirao faul i kazneni udarac, a siguran izvođač bio je Timo Verner za 1:0.

Vrlo brzo Poulsen je mogao da poveća prednost, a do kraja prvog poluvremena Šalke uspeva da stigne do izjednačenja.

Nakon udarca Leona Gorecke, Gulaši odbija loptu, a na nju natrčava Kolašinac koji je šalje u praznu mrežu za 1:1.

Ipak, odmah na startu drugog poluvremena stvari se vraćaju u korist Lajpciga, Sead Kolašinac je skrenuo loptu u svoju mrežu, bio je nesmotren, domaćin je na Red Bul areni ponovo vodio.

Ispostavilo se da je tada postavljen i konačan rezultat, iako su domaćini imali nekoliko solidnih prilika da povećaju prednost.