Učesnik Lige šampiona ove sezone nije uspeo da slavi na svom terenu protiv Menhengladbaha.

Beta/A3446/_Patrick Seeger

Izgleda da će učešće u Ligi šampiona ostaviti traga na igračima Lajpciga.

Oni su danas vodili dva puta, ali su ih dva puta stizali fudbaleri Borusije iz Menhengladbaha, pa je završeno bez pobednika.

Timo Verner je u 17. minutu ponovo pokazao da se radi o sjajnom fudbaleru, postigao je gol na asistenciju Bernarda, a onda je Azar iz penala uspeo da izjednači u 25. minutu.

Samo 6 minuta kasnije Lajpcig dolazi do prednosti, Augustin, pojačanje iz PSŽ-a, postiže gol za 2:1 što je bio konačan rezultat prvog dela igre.

Ipak, u nastavku golom Larsa Štindla gosti iz Menhengladbaha stižu do izjednačenja i boda na ovoj utakmici.

Na kraju je i Keita dobio crveni karton zbog pregrubog starta, pa je Lajpcig završio utakmicu sa igračem manje.