Lacio ne da treće mesto, Napolitanci ''položili oružje'' u Rimu

• 07. april 2012.

• 22:56

U poslednjoj večerašnjoj utakmici 31. kola Serije A, Lacio je na svom terenu savladao direktnog rivala u borbi za treće mesto, ekipu Napolija.

Već četvrti uzastopni meč fudbaleri Napolija ne znaju za pobedu u Seriji A. U jednom od derbija 31. kola, Lacio je večeras bio bolji od Napolitanaca i na kraju slavio rezultatom 3:1.

Posle samo devet minuta igre, Lacio je poveo golom Kandreve, posle akcije sa Tomazom Rokijem. Izjednačio je Goran Pandev u 34. minutu i nerešenim rezultatom ušlo se u drugih 45 minuta.

Potpuna neizvesnost trajala je do 68. minuta, kada je Mauri lepim golom ponovo doneo prednost domaćima, a sve dileme otklonio je Ledezma u 81. minutu iz jedanaesterca, postavivši konačnih 3:1.

Lacio je sada ponovo usamljen na trećem mestu sa 54 boda. Udineze je četvrti sa tri boda manje, dok je Napoli ostao na petom mestu sa 48 osvojenih bodova.