La Liga - Real Madrid "petardirao" Osasunu!

subota 10.09.2016.
17:54

Fudbaleri Real Madrida ostvarili su treću uzastopnu pobedu na startu nove sezone, pošto su sa Kristijanom Ronaldom u timu "petardirali" Osasunu na "Santijago Bernabeu".

Beta/AP Photo/Francisco Seco

Aktuelni šampion Evrope ugostio je tim iz Pamplone i častio ga sa pet golova za sat vremena igre, a Osasuna je u završnici meča uspela da dođe do dva pogotka i tako ublaži poraz.

Do treće uzastopne pobede u novoj sezoni, a petnaeste računajući i prethodnu, Real Madrid je stigao rezultatom 5:2 (3:0) u jako dinamičnoj utakmici.

Golove pogledajte OVDE!

Madridska mašinerija danas je u timu imala prvu zvezdu Kristijana Ronalda koji je posle samo 6. minuta igre postigao vodeći gol i to nakon nesebične asistencije Gareta Bejla.

Do odlaska na odmor Real je uspeo da uveća prednost i to golovima Danila u 40. i Serhija Ramosa u 46. minutu, premda se mora priznati da je Osasuna pri rezultatu 1:0 imala pogođenu preču ali teško da bi i eventualni gol u toj situaciji promenio nešto više.

U prvih 15 minuta igre nastavka Real Madrid je stavio tačku na ubedljiv trijumf golovima Pepea i Luke Modrića, pa ne čudi što je u završnici došlo do opuštanja koj su gosti uspeli da iskoriste da ublaže poraz.

Osasuna je u 64. minutu stigla do prvog gola preko Oriola Riere a isti igrač je osam minuta kasnije propustio priliku da pogodi sa penala. Sjajan gol postigao David Garsija 78. minutu i tako postavio konačan rezultat.

Do kraja je Real Madrid dominirao, Karim Benzema je pogodio prečku i stativu, bilo je još dobrih prilika i jedan crveni karton za goste u 79. minutu ali golova više nije bilo pa Madriđani, računajući i prethodnu sezonu, beleže petnaestu uzastopnu pobedu u Primeri.