L1 - Ibra het-trikom ''rasturio'' Sent Etjen!

nedelja 31.08.2014.
23:27

Nekada najveći derbi francuskog prvenstva između PSŽ-a i Sent Etjena više to nije, PSŽ je na svom stadionu lako izašao na kraj sa gostima.

Beta/AP Photo/Kin Cheung

PSŽ predvođen, naravno, Zlatanom Ibrahimovićem, pobedio je sa 5:0 ekipu Sent Etjena u meču četvrtog kola Lige 1.

Sjajan je bio švedski internacionalac u redovima Parižana, postigao je čak tri gola i na taj način je lansirao svoju ekipu na deobu drugog mesta sa Lilom posle četiri kompletno odigrana kola.

Detalj koji je obeležio meč jeste neverovatna greška golmana gostiju, Rufijea, koji je potpuno sam uneo loptu u svoj gol. Nešto na čemu će mu svakako zameriti navijači ove ekipe, a na ovom linku možete videti šta je to uradio golman Sent Etjena.

Ibrahimović je pred sam kraj prvog poluvremena poslao pravi projektil glavom u mrežu nemoćnog Rufijea, što je bilo dovoljno da se na odmor ode sa rezultatom 2:0.

Ibrahimović je odlično krenuo i u drugo poluvreme. U 62. minutu je povisio prednost na 3:0, da bi Kavani samo minut nakon tog gola povisio na 4:0.

Do kraja meča Šveđanin se još jednom upisao u listu strelaca, i to u 72. minutu.

Dakle, na stadionu ''Park Prinčeva'' gostovao je Sent Etjen, a rezultat je na kraju bio 5:0 u korist PSŽ-a.