L1 - Golman "zakopao" Rems u nadoknadi, Lion slavi pobedu

četvrtak 04.12.2014.
23:13

Ekipa Liona večeras je slavila protiv ekipe Remsa u utakmici 16. kola šampionata Francuske.

Beta/AP Photo/Jacques Brinon

Lion je nakon ove nedelje drugi pratilac ekipe Marseja, odmah iza PSŽ-a.

Za ovakav ishod ovog kola bi trebalo da se zahvale golmanu Remsa, ali i iznenađujućem šutu Lakazetea koji je postigao gol u poslednjim trenucima meča.

Poveo je odmah Lion na početku meča, u 6. minutu je strelac bio Toliso, da bi na drugoj strani Mukanđo izjednačio na 1:1 na 10 minuta pred kraj prvog dela igre.

Nije Rems igrao večeras podređenu ulogu u ovom meču, imali su par prilika da ugroze odbranu Liona u kojoj nije bilo Milana Biševca zbog crvenog kartona koji je dobio u meču sa Sent Etjenom.

Kada su svi mislili da će Rems odneti bod svojoj kući, desilo se ono što su najmanje želeli gosti.

Lakazete je šutirao sa desne strane iz mrtvog ugla desnom nogom, a golman Remsa Plaside je veoma loše intervenisao i ovaj gol definitivno ide njemu na dušu.