Kvalifikacije za SP - Osveta Gaučosa u Čileu, Peru izvukao bod

Autor: Milovan Longinov
petak 25.03.2016.
09:29

U noći između četvrtka i petka odigrane su dve utakmice u okviru kvalifikacija za SP 2018. godine, Argentina je u gostima pobedila Čile sa 2:1 (2:1), dok su Peru i Venecuela remizirali - 2:2.

AP Photo/ Luis Hidalgo

Čile i Argentina sastali su se po prvi put od prošlogodišnjeg finala Kopa Amerike u kom su Čileanci slavili posle penala. Ovaj put, Argentina je bila bolja i došla do važna tri boda pobedom od 2:1.

Sva tri gola pala su u prvih pola sata igre, Gutjerez je doneo prednost domaćima u 11. minutu, ali su u narednih 15 Argentinci došli do potpunog preokreta.

Najpre je u 20. minutu Di Marija iskoristio asistenciju Banege za 1:1, da bi konačni trijumf gostima doneo Merkado na asistenciju Lionela Mesija.

Posle ove pobede, Argentinci su popravili svoj skor na tabeli, pošto su posle samo jedne pobede u prva četiri kola sada skočili na četvrto mesto sa osam bodova, pet manje od prvoplasiranog Ekvadora. Čile je šesti sa bodom manje.

U drugom susretu, Peru i Venecuela su remizirali 2:2. Gosti su poveli golom Otera sa bele tačke u 33. minutu, da bi u 57. Viljanueva duplirao prednost. Ipak, Peruanci su uspeli da dođu do preokreta i boda preko Gerera u 61. i Ruidiaza u nadoknadi vremena.

U noći između petka i subote, od 1.45 po srednjeevropskom vremenu sastaju se Brazil i Urugvaj, a u centru pažnje biće međusobni duel Nejmara i Luisa Suareza, kome će ovo biti prvi meč za nacionalni tim posle pauze zbog suspenzije.

17:04

Di Marija najbolji Argentinski igrac,vadi ih uglavnom iz teskih situacija jel igrao hobit?

Masni
16:59

Jel igrao hobit iz Mordora?

fiSTE
Friday, 25.03.2016
15:55

Martino jedna velika 0. Sta bi uradio jedan kvalitetan trener sa ovakvom ekipom, ne mogu ni da zamislim.

Don Andres
12:55

messi u ovako bezidejnoj ekipi mora da igra vezistu definitivno i to je u redu ali onda je na treneru da sastavi dobar napad. di maria je neosporno odlican igrac ali gnjavi loptu previse. aguero je takodje sjajan igrac ali uglavnom ne briljira za argentinu. imaju potencijal i igrace ali sve ove godine im fali dobar trener da poslozi kockice. zna li neko sto nije bilo maskerana sinoc, pastorea, dibale? nisu cak bili ni na klupi cini mi se

BarsaSaMarsa10
12:24

Losa je Argentina generalno,Di Maria i Banega previse drze loptu i kasne sa pasom,Aguero odsecen,Mesi ima premalo loptu u nogama i to je uglavnom dobije na 40 ili vise metara od protivnickog gola,Bilja najveci panj u istoriji fudbala itd...Naravno veliki deo za ovako idiotksi postavljenu igru ide na dusu trenerskom magu Martinu. Realno sa ovakvom igrom Argentina ne moze da osvoji ni Kopu na leto,ali valjda ce se i selektor i igra promeniti do 2018 pa da se nadaju nekom visem plasmanu na SP.

Don Andres
12:46

upravo je to i najveci problem argentine. to sto stalno mjenjaju trenere. sinoc su bili katastrofalni

13:19

Pa za to se slazem,trebali su Sabelju da ostave na duzi period.Ali ako oce nesto da urade na velikim takmicenjima moraju da dovedu nekog ozbiljnog trenera,koji ce da nametne autoritet igracima i da stvori neki sistem igre,jer ovde(kod Martina) se ne zna ko pije a ko placa.

LuisSuarezFB
11:48

Solidno prvo poluvreme. Opet mislim da je Mesi najmanje pretrcao haha.. Ovu su morali da pobede i uspeli su. I ono kada ne znas da li da uzmes Higuaina u prvoj ili da udje kao rezerva Aguero. Teske muke hehe. Mesi sasvim dobro odigrao. Kao sto kaze jedan komentar.. Bez njega i sa njim je druga Argentina. Videli smo kako su igrali kada je Mesi bio povredjen

tony zahirovic1234
07:01

Aguero u prvoj, nema tu price, kad nema Lea on kolo vodi. Nazalost, trener Martino...