Kvalifikacije za SP - ''Lalama'' bodovi u Luksemburgu, ubedljivi Mađari, još jedan gol Gibraltara...

nedelja 13.11.2016.
19:59

S početkom od 18 časova, večeras je odigrano još pet utakmica četvrtog kola kvalifikacija za Mondijal u Rusiji.

Beta/AP Photo/Laurent Dubrule

Nije bilo nikakvih iznenađenja, svi favoriti su, lakše ili teže,ostvarili svoje ciljeve.

Grupa A:

Luksemburg - Holandija 1:3
Bugarska - Belorusija 1:0

Minimalnu pobedu Bugarima nad Belorusijom doneo je Ivelin Popov, pogotkom već posle deset minuta igre. Ovo je selekciji Bugarske drugi trijumf od početka kvalifikacija, a prvi posle dva uzastopna poraza.

Za to vreme u Luksemburgu, favorizovana Holandija je tek u drugom poluvremenu slomila otpor domaćina.

''Lale'' su povele golom Robena u 36. minutu, ali je ekipa Luksemburga izjednačila u finišu prvog poluvremena, golom Šanoa iz jedanaesterca.

Ipak, u nastavku je sve došlo na svoje mesto, zahvaljujući dvostrukom strelcu Memfisu Depaju.

Posle ovakvog epiloga, Francuska je prva u Grupi A sa 10 bodova, slede Holandija i Švedska sa po 7, Bugarska ima 6, Belorusija 2, a Luksemburg 1 bod.

Grupa B:

Švajcarska - Farska Ostrva 2:0
Mađarska - Andora 4:0
Portugal - Letonija 20:45h

Mađarska je pred svojim navijačima u Budimpešti lako savladala Andoru sa 4:0. Gera i Lang su svojim golovima u prvom poluvremenu omogućili miran nastavak meča domaćem timu, a njihov trijumf su još ubedljivijim učinili Đurčo u 73. i Salai u 88. minutu.

Ni Švajcarska nije dozvolila iznenađenje u duelu sa Faranima. Derdijok je u 27. minutu najavio trijumf domaćina, a sve dileme otklonio je Lihštajner u 83. minutu.

Švajcarci i dalje imaju maksimalan učinak - 12 bodova iz četiriodigrane utakmice, a Mađarska je druga sa sedam bodova.

Grupa H:

Kipar - Gibraltar 3:1
Belgija - Estonija 20:45h
Grčka - BiH 20:45h

Večerašnji program u Grupi H otvorili su Kipar i Gibraltar, a domaćin je slavio sa 3:1.

Laifis je u 29. minutu doneo vođstvo Kiprabima, a početkom drugog poluvremena izjednačio je Kaskijaro, što je drugi pogodak Gibraltara od početka kvalifikacija.

Ipak, iznenađenje je izostalo. Soteriu u 65. i Sijelis u 87. minutu osigurali su Kipranima prvi trijumf u aktuelnim kvalifikacijama, posle tri uzastopna poraza.