19:52

U jedinom susretu u okviru kvalifikacija za Ligu Evrope odigranom danas, Utreht je na svom terenu bio bolji od ruske ekipe.

Screenshot
Screenshot

Ekipa Utrehta, koja je u minulom krugu kvalifikacija izbacila poljski Leh, sada je na dobrom putu da izbaci i Zenit iz Sankt Petersburga.

Holandski sastav je slavio na svom terenu sa 1:0 (0:0), te tako nose minimalnu prednost u revanš, koji je na programu za sedam dana u Rusiji.

Utreht je bio nešto konkretiniji rival u prvih 45 minuta, imali su dobru priliku preko Sirila Desersa u 29. minutu, ali je Lunev sačuvao svoju mrežu.

Manje od 60 sekundi kasnije, Desers je ponovo testirao golmana Zenita, koji je još jednom izašao kao pobednik iz dulea, ovoga puta maestralnom intervencijom.

Utreht je bio konkretniji od gostiju i u nastavku, a igrao se 77. minut kada je Desers bio u novoj šansi. Lunev je još jednom sjajno intervenisao, ali ovoga puta nije imao sreće.

Nakon njegove odbrane lopta se odbija do Labjada, koji glavom vara nemoćnog golmana Zenita za 1:0.

Do kraja nije bilo promene rezultata, Utreht je na putu da napravi iznenađenje i plasira se u grupnu fazu Lige Evrope.

U ruskom timu koji sa klupe predvodi Roberto Manćini, svih 90 minuta na terenu proveo je Branislav Ivanović.