Crna Gora koju predvodi Ljubiša Tumbaković je prva u grupi, velika iznenađenja napravile su reprezentacije Slovenije i Azerbejdžana. Rutinska pobeda Nemačke.

Grupa C

Nemačka - Severna Irska 2:0
Češka - Azerbejdžan 0:0
Norveška - San Marino 4:1

Aktuelni svetski prvak nije danas imao problema protiv Severne Irske, reprezentacija koja je u prethodnim kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo bila možda i najveće iznenađenje.

Golovima Drakslera i Kedire Nemci su u prvom poluvremenu stigli do 2:0, a do kraja su uspeli da održe povoljan rezultat i da slave u Hanoveru nove bodove, do sada su ih skupili 9 iz tri utakmice.

U ostala dva meča, jedno iznenađenje i umalo još jedno veliko.

Češka je protiv Azerbejdžana imala ogromnih problema da postigne gol, čak su i Azerbejdžanci pretili iz nekoliko pokušaja, ali na kraju je bilo 0:0. Veliko razočaranje za Čehe koji igraju jako slabo u ovim kvalifikacijama.

U drugom meču, umalo blamaža Norveške. Norvežani su poveli autogolom Simonćinija u 11. minutu, da bi Stefaneli uspeo da izjednači na 1:1.

Gosti su se branili svim silama, ali nisu uspeli da se odbrane, pošto je Diomande pogodio za 2:1 u 77. minutu. Kasnije je odbrana San Marina ponovo popustila, Samjuelsen je postigao gol za 3:1, potom i King za 4:1.

Poljska - Jermenija 2:1

Veliko iznenađenje napravila je reprezentacija Crne Gore koja je slavila sa 1:0 u Danskoj i sada je na prvom mestu u grupi.

Crnogorci su bili ravnopravan rival u prvom poluvremenu, da bi stigli do zlata vrednog gola u 32. minutu. Stevan Jovetić je sjajno obrnuo igrača Danske na sredini terena, uputio fantastičnu asistenciju Bećiraju koji se odlično snašao za 0:1.

Gol pogledajte OVDE.

Imali su domaći par prilika za izjednačenje, bili su bolji rival u drugom poluvremenu, ali bez dobrog rezultata po njih.

Možda i najveća pobeda Crne Gore u njenoj istoriji, gledaju i oni ka Rusiji uz sjajne rezultate na startu kvalifikacija.

Umalo veliko iznenađenje da napravi Jermenija koja je sa igračem manje igrala od 30. minuta protiv Poljske u gostima. Poljaci su u Varšavi danas stigli nekako do 1:0 i to preko Mkojana koji je postigao autogol, da bi Harojan nakon jednog prekida uspeo da izjednači na 1:1.

Ipak, Levandovski u poslednjoj sekundi uspeva da na asistenciju Blaščikovskog pogodi za 2:1.

U prvom meču u ovoj grupi koji je odigran ranije danas Rumunija nije uspela da pobedi u Kazahstanu, bilo je 0:0.

Litvanija - Malta 2:0

Nakon dva poraza, konačno pobeda za Slovačku. Oni su danas slavili sa 3:0 protiv Škotske golovima Maka u 18. i 56. minutu, odnosno Nemeca u 68. minutu.

Litvanci su uspeli u drugom delu drugog poluvremena da sruše Maltežane golom Cenriha, potom i Novikovasa, dok su Slovenci i Englezi odigrali bez golova, 0:0.

Slovenci su bili bolji rival danas, Kurtić i Bezjak su imali najbolje šanse u prvom poluvremenu, zatim početkom drugog Kurtić i Cesar, pa onda i Josip Iličić, ali bez rezultata.

Pred kraj meča su pretili i Englezi, Kejhil i Staridž su imali svoje šanse, ali nisu uspeli da postignu golove, Jan Oblak je bio danas odličan.