Kvalifikacije - Švajcarci maksimalni, očekivane pobede Bosne i Švedske

subota 25.03.2017.
19:53

Od deset ekipa, samo su tri postizale golove u terminu od 18 časova u okviru kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Rusiji.

EPA/FEHIM DEMIR

Grupa A

Švedska - Belorusija 4:0

Reprezentacija Švedske je izbila na prvo mesto, makar na kratko, dok reprezentacija Francuske ne odigra svoj meč 5. kola.

Šveđani su danas savladali Belorusiju sa 4:0 i tako im ugasili sve nade da mogu do makar baraža, pošto su ostali na samo dva osvojena boda.

U 18. minutu je Forsberg doneo prednost od 1:0 svojoj reprezentaciji, da bi isti igrač povisio na 2:0 u 49. minutu. Berg i Telin su samo potvrdili do kraja pobedu i nova tri boda.

Grupa B

Švajcarska - Letonija 1:0
Andora - F. Ostrva 0:0

Samo jedan gol viđen je u okviru grupe B u mečevima koji su igrani od 18 časova.

Švajcarska je uspela da slavi sa 1:0 protiv Letonije i da upiše i petu pobedu u ovim kvalifikacijama, a strelac jedinog gola na meču bio je Drmić na asistenciju Mehmedija.

Farska Ostrva su osvojila samo bod na gostovanju Andori, nije bilo golova.

Grupa H

BiH - Gibraltar 5:0
Kipar - Estonija 0:0

Reprezentacija BiH je danas imala i više nego lagan zadatak protiv Gibraltara u Zenici. Ibišević je postigao dva gola u prvom poluvremenu, a do kraja meča su strelci bili Vršajević, Višća i Bičakčić.

U meču Kipra i Estonije nije bilo golova, što je najviše značilo reprezentaciji BiH.