Kup Rusije - Bruka Lokomotive i Zenita, kiks Pejčinovića

četvrtak 21.09.2017.
23:30

U okviru 1/16 finala ruskog kupa, dva tima koja spadaju u krem ruskog fudbala ispala su iz takmičenja.

Epa/Armando Babani

Lokomotiva iz Moskve je poražena na gostovanju Samari sa 3:2 (2:2) nakon produžetaka.

U prvih 45 minuta nije bilo golova, a u nastavku su gosti poveli preko Baškirova, nakom samo sedam minuta igre.

Gosti iz prestonice su poravnali u 76. minutu preko Mirančuka, ali je Pejčinović autogolom vratio prednost domaćoj ekipi devet minuta kasnije.

Kada se činilo da će Samara izboriti iznenađujuć plasman u narednu fazu takmičenja, reprezentativac Gruzije Kvirkvelija je poravnao rezultat i meč odveo u produžetke.

Lokomotiva nije uspela da spase obraz, pa su zahvaljujući golu Klenkina u 108. minutu poraženi.

Zenit

Još veće iznenađenje videli smo u Sankt Petersburgu, gde je niželigaš Dinamo dočekao daleko kvalitetnijeg rivala Zenit. U lokalnom derbiju, slavio je Dinamo rezultatom 3:2 (2:2), takođe nakon produžetaka.

Već u 10. minutu problemi za ekipu Roberta Manćinija, Mevlja je zaradio direktan crveni karton.

To je domaća ekipa iskoristila u 37. minutu, strelac je bio Kulišev. Samo šest minuta kasnije, Barsov je povisio prednost Dinama.

U drugih 45 minuta, favorizovani rival se trgao, pa je za samo dva minuta došao do izjednačenja.

Najpre je bivši igrač Rome Leandro Paredes poravnao u 60. minutu, a samo 120 sekundi kasnije u strelce se upisao ruski reprezentativac Poloz.

Do kraja nije bilo golove, pa je meč otišao u dodatnih 30 minuta.

Odluka je pala u 112. minutu, kada je Kulišev realizovao jedanaesterac i doneo šokantnu pobedu Dinamu nad gradskim rivalom.

Interesantno, ovaj susret odigran je na bivšem stadionu Zenita "Petrovski".