Kup Portugalije - Dupla kruna lisabonskih "Orlova"

nedelja 28.05.2017.
20:16

Fudbaleri Benfike osvojili su portugalski kup, kako su u finalu bili bolji od Gimaraeša.

EPA/TIAGO PETINGA

Aktuelni šampion Portugalije došao je do duple krune, kako su u finalu kupa bili bolji od Gimaraeša sa 2:1 (0:0).

U prvih 45 minuta nismo videli golove, a onda je nakon samo tri minuta igre u nastavku Benfika došla do vođstva, strelac je bio Raul Himenez.

Žonas je sjajno šutirao sa skoro 30 metara udaljenosti, golman Gimaraeša je uspeo da izađe na kraj sa njegovim udarcem, ali na odbitak naleće Himenez koji majstorskim lob udarcem vara protivničkog čuvara mreže za 1:0.

Samo pet minuta kasnije, Benfika dolazi i do drugog gola. Semedo je odlično centrirao sa desne strane, Savlio je bio najbolji u skoku, te je glavom zatresao mrežu Gimaraeša za 2:0.

Činilo se da će Benfika lako do trofeja, a onda je 78. minutu Zungu uneo neizvesnost u ovaj meč. Bio je najbolji u skoku nakon kornera sa desne strane, Gimaraeš je uzvratio udarac i uneo neizvesnost u poslednjih 15ak minuta utakmice.

Ipak, fudbaleri Benfike uspevaju da zadrže minimalnu prednost do kraja i tako dolaze do drugog trofeja u sezoni.

Ljubomir Fejsa je i ovoga puta bio u startnoj postavi Benfike, ali je doživeo peh još u 24. minutu utakmice. Povredio se, te je morao da napust teren, a umesto njega ja na travu kročio Samaris.

Andrija Živković ni ovoga puta nije bio u protokolu za meč.