Kup - Makabi u četvrtfinalu, Rajko junak penal serije!

sreda 25.01.2017.
21:18

Vicešampion Izraela plasirao se u četvrtfinale nacionalnog kupa, a srpski internacionalac Predrag Rajković izrastao je u junaka utakmice.

maccabi-tlv.co.il

Fudbaleri Makabija iz Tel Aviva obezbedili su plasman u četvrtfinale nacionalnog kupa pošto su večeras eliminisali Hapoel Rananu nakon boljeg izvođenja penala 1:1 (4:2).

Vicešampion Izraela nastupio je u kombinovanom sastavu ali je na golu ipak bio Predrag Rajković koji je na kraju izrastao u junaka utakmice.

Posle regularnih 90 minuta susreta nije bilo golova, a onda su obe ekipe postigle po gol u produžecima. Vođstvo Makabiju doneo je Islanđanin Vidar Orn Kjartanson golom u 12. minutu prvog produžetka, da bi domaći izjednačili pogotkom Šimona Abuhatzire iz jedanaesterca u 120. minutu!

Tako su o pobedniku odlučivali penali, a tu se istakao naš Predrag Rajković koji je odbranom u drugoj seriji pogurao svoj tim ka četvrtfinalu, a nesavladan je ostao i u četvrtoj seriji kada je Rana Kola promašio penal.