Kup - Majstorija Bake, Milan u polufinalu

sreda 13.01.2016.
22:59

Fudbaleri Milana plasirali su se polufinale italijanskog kupa pošto su u sredu na domaćem terenu savladali Karpi u meču koji je obeležio prelep pogodak Karlosa Bake.

BETA/AP Photo/Antonio Calanni

Prvo od četiri mesta u polufinalu italijanskog kupa kaparisali su fudbaleri Milana koji su na "San Siru" savladali Karpi rezultatom 2:1 (2:0) u utakmici koju je obeležila majstorija Karlosa Bake.

"Rosoneri" su stigli do dva gola prednosti posle pola časa igre, a upravo je pomenuti Karlos Baka bio najzapaženiji pojedinac na terenu pošto je prvo doveo domaće u prednost, a onda asistirao Niangu kod drugog gola.

Kolumbijac je u 14. minutu rabonom matirao Željka Brkića i tako postigao gol za televizijske špice. Isti igrač je u 29. minutu asistirao Niangu koji je duplirao prednost Milana.

Gosti su posle samo pet minuta igre u nastavku smanjili prednost Milana golom Matea Mankosua ali do kraja nisu uspeli da se izbore za preokret ili barem produžetak pa su "Rosoneri" obezbedili mesto u polufinalu.

Naredni rival ekipe Siniše Mihajlovića biće Specija i Alesandrija.