Kup Kralja - Sosijedad održao lekciju "Žutoj podmornici", drugoligaši bez golova!

sreda 04.01.2017.
20:55

Fudbaleri Viljareala nisu se proveli na gostovanjau u San Sebastijanu, Kordoba zadovoljnija remijem u Alkorkonu.

Beta/AP Photo/Alvaro Barrientos

Fudbaleri Real Sosijedada dočekali su Viljareal u 1/8 finala Kupa Kralja, a na kraju su na "Anoeti" i slavili.

Bilo je nakon poslednjeg sudijskog zvižduka 3:1 (2:0) u korist domaćina, Trigeroš je dao kakvu takvu nadu ekipi Frana Eskribe da na "Madrigalu" mogu do 1/4 finala.

Poveli su domaći u 17. minutu preko najboljeg strelca Vilijana Žozea, da bi nekih petnaestak minuta kasnije Vela iskoristio grešku odbrane i dupliralo prednost Sosijedada.

Ta dva pogotka pogledajte OVDE.

U nastavku, nakon dvadesetak minuta igre, Ojarzabal povećava prednost domaćina, da bi četiri minuta kasnije Trigeroš postogao gol, koji daje tračak nade ekipi Viljareala.

Utakmica između drugoligaša Alkorkona i Kordobe, okončana je bez pobednika, ali i bez golova.

Na kraju 0:0, domaćin je bio daleko bolji rival, ali fudbaleri Alkorkona nisu uspeli nijedan šut da pošalju iza leša golmana gostiju, iako su pokušali 22 puta.

Večeras od 21 i 15 na programu je duel Real Madrida i Sevilje.