Kup kralja - Sevilja praktično zakazala novo finale sa Barsom!

četvrtak 04.02.2016.
22:33

Fudbaleri Sevilje jednom nogom su u finalu Kupa kralja.

Beta/AP Photo/Miguel Angel Morenatti

Ekipa Unaija Emerija deklasirala je na ''Ramon Sančez Pishuanu'' ekipu Selte rezultatom 4:0 i stekla ogromnu prednost pred revanš za nedelju dana u Vigu.

Iako je Gameiro promašio penal u 28. minutu pri rezultatu 0:0, to nije poremetilo igru Sevilje.

Na isteku prvog poluvremena, Rami je načeo mrežu domaćih na asistenciju Banege i najavio katastrofu u drugom delu igre.

Gameiro je sa dva pogotka u 59. i 62. minutu povisio na 3:0, a Kron Deli je u 87. praktično rešio sve dileme oko plasmana u finale osim ukoliko se ne desi čudo u Vigu.

Podsetimo, Barselona je u sredu deklasirala Valensiju rezultatom 7:0 i obezbedila novo, šesto finale Kupa kralja u poslednjih devet godina.

Revanš mečevi polufinala na programu su naredne nedelje, dok je finale zakazano za 21. maj.