Kup Kralja - Nemilosrdna Sevilja brojala do šest za samo 45 minuta!

sreda 21.12.2016.
19:55

Fudbaleri Sevilje dočekali su niželigaša Formenteru u revanš meču 1/16 finala.

BETA/AP Photo/Victor R. Caivano

Horhe Sampaoli je izveo kombinovani sastav, ali je u startnu postavu uvrstio i neke od najboljih igrača.

Iako su u prvom meču slavili sa 1:5, ekipa iz Andaluzije želela je da demonstrira silu na "Sančez Pizhuanu" i ubeljivo overi plasman u 1/8 finala Kupa Kralja.

U tome su uspeli več posle 20ak minuta, do kraja prvog poluvremena, gosti su doživeli katastrofu.

Povela je Sevilja u 14. minutu preko Gansa, samo šest minuta kasnije Vijeto je udvostručio tu prednost.

Kao da ukupnih 7:1 nije bilo dosta, samo dva minnuta kasnije Ben Jeder povećava na 3:0 u revanš meču.

Tri minuta je prošlo, golman gostiju je i četvrti put morao da vadi loptu iz svoje mreže. Poker domaće ekipe overio je Sarabija.

Kada je delovalo da su se fudbaleri Sevilje smirili, Vijeto je pogodio za 5:0.

Činilo se da će se sa tim rezultatom otiću na odmor, kako je bivši napadač Atletiko Madrida peti gol postigao u 43. minutu, ali je Argentinac još jednom bio strelac, samo dva minuta nakon petog pogotka.

Ostalo je da se odigra još jedno poluvreme na "Pizhuanu", jedino pitanje koje se nameće je da li ćemo videti dvocifren broj golova u mreži nemoćnog španskog niželigaša Formentere.