Kup kralja - Las Palmas slavio na ''Visente Kalderonu'', ali je Atletiko prošao!

utorak 10.01.2017.
23:08

Atletiko umalo od govotg napravio veresiju, vodio, pa na kraju jedva prošao.

Beta/AP Photo/Francisco Seco

Fudbaleri Atletiko Madrida plasirali su se u četvrtfinale Kupa kralja iako su večeras izgubili do Las sPalmasa na svom stadionu rezultatom 2:3 (0:0).

Ipak, Atletiko je u prvom meču slavio sa 2:0 i ukupnim rezultatom 4:3, prošao dalje.

Madriđani su u prvom meču prošle nedelje slavili na Kanarskim ostrvima rezultatom 2:0 i tu prednost su uspeli da sačuvaju.

Dijego Simeone nije želeo ništa da prepušta slučaju, izveo je jak sastav uprkos dobrom rezultatu u prvom susretu i ostvario prvi cilj na startu 2017. godine.

Antoan Grizman je postigao pogodak u 49. minutu za vođstvo Madriđana, ali se gosti nisu predavali.

Las Palmas je uspeo dva puta da se vrati u meč, prvo je Marko Livaja pogodio za 1:1  u 57. minutu, potom je Korea ponovo doneo prednost domaćima.

U samom finišu, Livaja je ponovo pogodio za 2:2, da bi Garsija u poslednjim trenucima utakmice pogodio za veliku, ali nedovoljnu pobedu gostiju.