Kup Kralja - Kordoba iznenadila Malagu, prošli Viljareal i Atletiko

utorak 20.12.2016.
23:02

Plasman u osminu finala obezbedili su Kordoba, Atletiko, Las Palmas, Real Sosijedad i Viljareal.

insidespanishfootball.com

Nakon što je u prvom meču slavio sa 3:0, Viljareal je danas odigrao nerešeno protiv Toleda, 1:1. Naravno, to je bilo sasvim dovoljno da se plasiraju u narednu fazu takmičenja, a to je osmina finala.

Vilja je doveo goste u prednost, a Pato je izjednačio u 60. minutu. Nije bilo Antonija Rukavine na današnjem meču.

Dalje je prošao i Real Sosijedad koji je danas odigrao 1:1 protiv Valjadolida. Poveo je Sosijedad sa 1:0 golom Huanmija, a Gonzales je izjednačio autogolom.

Pošto je u prvom meču bilo 4:2 za Sosijedad, ekipa iz Primere je prošla dalje.

Najmanje problema je imao Atletiko Madrid koji je nakon 6:0 u prvom meču i danas slavio, ovoga puta sa 4:1. Golove za Jorgandžije su postigli Gajtan, Korea, Huanfran i Tores, a zanimljivo da su svi golovi Atletika postignuti u prvom delu meča. Pino je postigao jedini gol za Giuhuelo u 80. minutu.

Las Palmas je još jedan učesnik osmine finala pošto je slavio protiv Ueske sa 2:1. Prvi meč je bilo 2:2, pa je ovo jedna od najinteresantnijih mečeva u ovoj rundi.

Las Palmas je došao do prednosti golovima Garsije i Asdrubala, a Ueska je smanjila u 3. minutu nadoknade golom Karvalheire.

Najveće iznenađenje priredila je ekipa Kordobe koja je ukupnim rezultatom 3:6 izbacila Malagu. Prvi meč rešen je u korist Kordobe 2:0, a danas je Malaga došla u prednost golom Ramireza. Ipak, Piovokari je izjednačio na 1:1, i tada je bilo jasno da gosti vrlo lako mogu do velikog trijumfa.

Nakon toga Ramirez i Piovokari postižu po još jedan gol za 2:2, da bi golom Riosa iz penala u drugom poluvremenu pitanje pobednika bilo rešeno, Kordoba je povela sa 2:3.

Santos je samo izjednačio, da bi Rios ponovo zatresao mrežu Malage i postavio konačan rezultat, 3:4, odnosno 3:6.

Viljareal - Toledo 1:1, prvi meč 3:0
Sosijedad - Valjadolid 1:1, prvi meč 3:1
Atletiko - Giuhuelo 4:1, prvi meč 6:0
Las Palmas - Ueska 2:1, prvi meč 2:2
Malaga - Kordoba 3:4, prvi meč 0:2

Ranije je Real Madrid obezbedio plasman u osminu finala.