Kup Kralja - Ćolovi 'džokeri' sprečili poraz u Valjekasu

Autor: Boban Filipović
četvrtak 07.01.2016.
00:04

U prvom meču 1/8 finala između Rajo Valjekana i Atletiko Madrida nije bilo pobednika. Dijego Simeone opet pogodio sa izmenama!

BETA/AP Photo/Daniel Ochoa de Olza

'Jorgandžije' su nedavno na ovom istom stadionu slavile u Primeri golovima u samom finišu utakmice, pa su 'Pčelice' bile rešene da se osvete za taj poraz.

Rajo je, kao i obično, napadao i ofanziva se ispaltila deset minuta pred odlazak na odmor kada je levi bek Naćo Martinez poslao 'bombu' u Mojinu mrežu.

Početkom drugog dela igre Dijego Simeone uvodi u igru Saula Nigeza i Lusijana Vijeta i upravo su njih dvojica posle samo deset minuta provedenih u igri napravila akciju za izjedanačenje.

Vijeto je bio u ulozi asistenta, Saul egzekutor, pa je na semaforu pisalo 1:1 u 67. minutu meča.

Rezultat se nije menjao do kraja, iako su 'Jorgandžije' vrlo lako u finišu mogle da preokrenu i trijumfuju, a odluka o tome ko će u 1/4 finale Kupa Kralja pašće u revanšu na 'Visente Kalderonu' 14. januara.